KURS PŁETWONUREK WRAKOWY CMAS PWM https://nurek.pl/wp-content/uploads/2017/04/KDP_CMAS_logo_70-bez-ramki.jpg

Kurs wrakowy jest jedną z najciekawszych aktywności nurkowych.

Niezależnie od obiektu który jest celem, czy jest to okręt, żaglowiec, łódź motorowa, samolot, TIR, samochód, czołg, koparka czy inna atrakcja podwodna. Ogromna ilość jednostek które spoczęły na dnie mórz, oceanów i jezior pozwala każdemu nurkowi zostać prawdziwym odkrywcą. Nic nie zatąpi dreszczyku emocji jakie towarzyszyą podczas pierwszego zejścia na nowy wrak. Zaś swoich uczuć podczas pierwszego nurkowania na samodzielnie odkrytej jednostce nie zapomnisz do końca życia. Wraki pokazują nam potęgę morza, fascynująca przeszłość z nimi związaną, ale także tworzą podwodne ekosystemy. Wraz z upływem czasu stają się „nowym” domem dla podwodnej fauny i flory zmieniając się w rafy, których charakterystyka zależy od miejsca spoczywania. Każdy wrak to inna tajemnica, inna historia… Każda ciekawa i niepowtarzalna…
Kurs wrakowo-morski jest dla wszystkich nurków marzących o niezwykłych i ekscytujących przygodach, ponieważ nurkowania na wrakach są zawsze fascynującymi doznaniami.
Morze i wraki to zupełnie inne miejsca niż jeziora czy basen. Specyfika tych miejsc dla bezpieczeństwa nurka wymaga poznania praw i zasad rządzących tymi miejscami.

Każdy uczestnik kursu nurkowania pod lodem otrzymuje:
– Podręcznik Nurkowanie Wrakowo – Morskie – Praktyka dla płetwonurków.
Na kursie nauczymy Cię, jak bezpiecznie nurkować i nawigować na wrakach, w jaki sposób planować, zorganizować i realizować nurkowania morskie, jak unikać zagrożeń, używać sprzętu dodatkowego koniecznego podczas nurkowań wrakowych, prawidłowego strzelania boi sygnalizacyjnej oraz technik wycinania się z sieci, poznasz przepisy prawa i ryzyko związane z nurkowaniem wrakowym, techniki nurkowania, poszukiwania, mapowania, poręczowania i badania podwodnych wraków, penetrację okolic wraku, techniki ratownictwa i autoratownictwa, itd.
Nurkowanie wrakowe to bardzo ekscytujące i bardzo ciekawe zajęcie. Nie ma w nim jednak miejsca na rutynę, czy lekkomyślność. Konieczne jest ciągłe podnoszenie umiejętności nurkowych.
Zostań więc podwodnym odkrywcą i poczuj ten dreszczyk emocji 🙂 niezależnie czy to będzie Twoje pierwsze czy setne nurkowanie na wrakach, on nie znika. Zanurzasz się w głębię i szybując wypatrujesz wraku, jesteś już blisko i nagle wyłania się z odmętów morza znajomy kształt… Zawsze niezapomniane wrażenie z szybszym biciem serca…
Mamy ogromne szczęście nurkując w Polsce, ponieważ morze Bałtyckie to jedno z najbogatszych miejsc na świecie pod względem ilości zatopionych jednostek.

Kurs nurkowania wrakowo-morski trwa dwa dni, obejmuje wykłady, zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne na powierzchni oraz 4 nurkowania.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• ukończone 16 lat,
• posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub równorzędne kwalifikacje innej organizacji
• posiadanie stopni specjalistycznych (potwierdzonych certyfikatami KDP/CMAS lub równorzędnych stopni innych organizacji) z zakresu:
– nurkowania nawigacjyjnego (PNA),
– nurkowania nocnego (PNO),
• 15 nurkowań stażowych po uzyskaniu stopnia P1,
• zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich na odbycie kursu,
• orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania (wydane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu) lub oświadczenie medyczne dotyczące stanu zdrowia (tylko dla osób pełnoletnich)

Wymagany sprzęt:
• boja czerwona/pomarańczowa,
• szpulka i kołowrotek (dł. linki min. 2x max. głębokość),
• min. dwa narzędzia tnące,
• zalecane alternatywne źródło gazu,
• jedno źródło światła.

Jeżeli brakuje Ci czegoś lub nie spełniasz wymogów formalnych – zadzwoń – ustalimy co można z tym zrobić.

Jak się zapisać na kurs?  → przeczytaj TU ← Bez wcześniejszej rezerwacji może się okazać, że nie ma dla Ciebie miejsca.

Cena standard: dla członków klubu: 1590 zł *, dla pozostałych osób: 1990 zł *, kurs w systemie weekendowym kosztuje odpowiednio 1990 PLN * i 2390 zł *.
Cena VIP (szkolenie jeden instruktoror dla jednego kursanta): dla członków klubu: 3590 zł *, dla pozostałych osób: 3990 zł *, kurs w systemie weekendowym kosztuje odpowiednio 3990 zł * i 4390 zł * (Jest to kurs nurkowania, w którym kadra poświęca jednej osobie cały czas w takim wymiarze, jakiego ta osoba potrzebuje, oczywiście w rozsądnym zakresie w ciągu dwóch dni – pomaga uzupełnić braki, nadrobić zaległości przekazuje całą swą wiedzę teoretyczną i praktykę dzięki czemu kursant ma możliwość rozwijania swych umiejętności w tempie dużo szybszym i jednocześnie całkowicie dopasowanym do możliwości).

W podaną cenę wliczono wyłącznie: szkolenie, wypłynięcia, podręcznik, bicie butli oraz egzamin. Cena kursu nie zawiera wypożyczenia sprzętu.

Ceny weekendowe obowiązują również w okresie od 01.01 – 30.06, a także od 08.08 – 21.08 oraz 01.09 – 31.12.

DOKUMENTY CMAS https://nurek.pl/wp-content/uploads/2017/04/logbook-200.jpg
Wystawiane są wszystkim absolwentom naszych kursów. Opłata za wystawienie dokumentów wynosi dla nurka kończącego kurs specjalistyczny – 199 zł (wpis do książki płetwonurka oraz międzynarodowy plastikowy certyfikat). Opłaty te przeznaczone są wyłącznie na pokrycie kosztów.

ZAPISY
Prosimy o ustalenie terminu i rezerwację kursu.

UWAGA:
* – konieczne jest dbanie o zdrowie, a zwłaszcza zakładanie po nurkowaniu czapki zasłaniającej uszy, by nie nabawić się przeziębienia, co uniemożliwia dalsze nurkowanie. W przypadku konieczności przerwania kursu, np. ze względów zdrowotnych, innych lub jego odroczenia kursant przechodzi w tryb kursu weekendowego co wiąże się z dopłata do takowego kursu oraz dodatkowymi kosztami organizacyjnymi kolejnego wyjazdu na wraki. Bardzo prosimy dbać o zdrowie i czas, by taka sytuacja nie miała miejsca.
* – cena netto.

Po kursie polecamy:
P2 – płetwonurek średnio-zaawansowany (do głębokości 40 metrów)

P3 – płetwonurek zaawansowany (do głębokości 50 metrów),

Kursy DAN BLS / DAN OFA
Kurs DAN BLS
Kurs DAN OFA

oraz pozostałe
Kursy Rekreacyjne
Kursy Techniczne

Szczegółowy program szkolenia CMAS

.

Kurs nurkowania wrakowo morskiego Active Divers - Wreck Diver
Nurkowanie wrakowo morskie – Kurs nurkowania wrakowego – Wreck Diver
WARTO ZOBACZYĆ
Kurs nurkowania dla początkujących
Rozpocznij z nami przygodę życia.
Zobacz

Nurkowania turystyczne
Czyste jezioro i piękne widoki, zobacz sam
Zobacz

Podwodna wycieczka nurkowa
Zasmakuj nurkowania w asyscie instruktora
Zobacz
Realizacja: Inter Concept