KURS NURKOWANIA NA STOPIEŃ PODSTAWOWY CMAS * P1
uprawnienia do 20m (pod względem umiejętności odpowiednik Advanced Diver i Rescue Diver)

Ten kurs uprawnia do nurkowania z równorzędnym partnerem do głębokości 20 metrów. W naszej bazie kurs P1 jest znacznie rozszerzony w stosunku do minimum programowego. Jest to najbogatszy programowo kurs P1 na rynku. Nasi nurkowie oprócz zwykłych nurkowań przechodzą także obszerny program ratownictwa. Każdy nasz nurek, nawet P1 ma już takie umiejętności jak Rescue Diver. Chodzi o to, że osobna służba ratownicza ma sens w warunkach powierzchniowych, np. na ulicy – jak ktoś ma zawał to można wezwać pogotowie, albo na kąpielisku jak ktoś tonie to można zawołać ratownika. Ale pod wodą tak nie jest – nie ma jak wezwać pomocy z dwudziestu metrów głębokości. Jest tylko partner – zwykły nurek. Dlatego każdy nurek musi być ratownikiem i nie ma sensu tworzenie osobnego stopnia Rescue Diver. Osobne kursy nurkowe „ratownicze” powinny być zlikwidowane, a ich program włączony do P1 tak, jak to ma miejsce w naszej bazie. Bo jak są osobne kursy nurkowe „ratownicze” to ludzie myślą, że zwykły nurek nie musi tego umieć, tylko nurek ratownik – a to jest nieprawda. Zwykły musi umieć też. Absolwenci naszych kursów to dobrzy, godni zaufania płetwonurkowie, na których można polegać. Każdy z naszych absolwentów ma także zajęcia ze sztucznego oddychania i masażu serca, zajęcia z użycia defibrylatora AED, pierwszej pomocy tlenowej. Dzięki wysokiemu poziomowi podejścia do bezpieczeństwa nurkowań, jako jedyni w Polsce, odpłatnie proponujemy dodatkowe zajęcia w naszej komorze dekompresyjnej podczas których w warunkach „suchych” można zaobserwować wpływ zwiększonego ciśnienia na organizm ludzki – zajęcia te w nieoceniony sposób podnoszą wiedzę i świadomość nurka, co pozwala na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa w przyszłych nurkowaniach.

Możesz rozpocząć ten kurs jeśli nie masz żadnego stopnia nurkowego. Kurs trwa 5 dni i obejmuje 9 nurkowań *  w automacie oddechowym.

Uczestnik kursu P1 w naszej bazie otrzymuje Podręcznik Płetwonurka P1.

Jak się zapisać na kurs?  → przeczytaj TU ← bez wcześniejszej rezerwacji może się okazać, że nie ma dla Ciebie miejsca.

Cena standard: dla członków klubu: 2490 zł *, dla pozostałych osób: 2890 zł *, kurs w systemie weekendowym kosztuje odpowiednio 3290 PLN * i 3690 zł *
Cena VIP (szkolenie jeden instruktor dla jednego kursanta): dla członków klubu: 4490 zł *, dla pozostałych osób: 4690 zł *, kurs w systemie weekendowym kosztuje odpowiednio 5290 zł * i 5490 zł * (kurs nurkowania, w którym instruktor poświęca cały swój czas jednej osobie w takiej ilości czasu, jakiego ta osoba potrzebuje, oczywiście w rozsądnym zakresie 24-ech godzin, w ciągu pięciu dni – uzupełnia braki, nadrabia zaległości, daje całą swą wiedzę teoretyczną i praktyczną, dzięki czemu kursant ma możliwość rozwijania swych umiejętności w tempie dużo szybszym ale jednocześnie całkowicie dopasowanym do swoich możliwości).

Harmonogram szkoleń na stopień P1:
22.04-24.04 – kurs intensywny w systemie weekendowym
25.04-28.04 – kurs intensywny w systemie weekendowym
29.04-03.05 – kurs intensywny w systemie weekendowym
01.05-05.05 – kurs intensywny w systemie weekendowym
06.05-10.05
13.05-17.05
20.05-24.05
27.05-29.05 – kurs intensywny w systemie weekendowym
30.05-02.06 – kurs intensywny w systemie weekendowym
03.06-07.06
10.06-14.06
17.06-21.06
24.06-28.06
01.07-05.07
08.07-12.07
15.07-19.07
22.07-26.07
29.07-02.08 – kurs intensywny w systemie weekendowym
05.08-09.08 – kurs intensywny w systemie weekendowym
12.08-14.08 – kurs intensywny w systemie weekendowym
15.08-18.08 – kurs intensywny w systemie weekendowym
19.08-23.08 – kurs intensywny w systemie weekendowym
26.08-30.08 – kurs intensywny w systemie weekendowym
02.09-06.09
09.09-13.09
16.09-20.09
23.09-27.09

Intensywny kurs przyspieszony w systemie weekendowym – zgodnie z najnowszymi zaleceniami KDP ten kurs zostanie uzupełniony odpowiednią ilością dni bezpłatnych nurkowań, np. w weekend lub w dowolnym momencie podczas funkcjonowania bazy.

Przez cały czas trwania bazy można również wykonać ten kurs w systemie weekendowym lub w nietypowym terminie (indywidualnie ustalonym). Ceny weekendowe obowiązują również w okresie od 01.01 – 30.06, a także od 08.08 – 21.08 oraz 01.09 – 31.12.

W podaną cenę wliczono wyłącznie: szkolenie, użytkowanie sprzętu (np. butle, automat oddechowy, skafander, rękawiczki, kamizelka ratowniczo – wypornościowa, łodzie, sprężarki itd.), komplet podręczników i skryptów oraz egzamin.
Prowadzony w naszej bazie kurs jest znacznie rozszerzony w stosunku do minimum programowego i konkurencyjnych ofert na rynku, obejmuje między innymi obszerny program ratownictwa (ćwiczenia z reanimacji i pierwszej pomocy tlenowej, w tym także resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem tlenu i urządzenia AMBU, wg standardów CMAS i DAN itd.) i daje doskonałe przygotowanie do nurkowania w różnych, w tym także trudnych warunkach. Prowadzone są również zajęcia z defibrylacji elektrycznej przy pomocy urządzenia AED. Kurs zawiera również podstawową naukę obsługi sprężarki, rozwiązywanie trudnych problemów stresowych pod wodą, podstawowe wiadomości o zagrożeniu sieciowym, oraz wykłady i seminaria, podczas których analizowane są protokoły wypadków nurkowych uzyskane z różnych źródeł (opinie biegłych, zeznania świadków, prokuratura) – stanowiące bezcenny materiał dydaktyczny.

Każdy uczestnik kursu P1 otrzymuje:
Podręcznik Płetwonurka P1 KDP/CMAS,
– materiały informacyjne,
– tabele dekompresyjną.

Dodatkowo polecamy lekturę książki pt. „Wypadki nurkowe – analiza gorzkich doświadczeń” (zawierający opisy 120 wypadków nurkowych z całego świata, opatrzone komentarzem).

Zajęcia zaczynają się pierwszego dnia kursu o godz. 10.00 a kończą się ostatniego dnia wieczorem. Odbywają się codziennie w dwóch blokach: od 10.00 i od 16.00. Prowadzone są wyłącznie przez licencjonowanych instruktorów płetwonurkowania CMAS, w grupach maksymalnie 6-cio osobowych. Kurs kończy się egzaminem testowym zapewniającym obiektywność oceny. Po kursie można zostać na obozie dowolnie długo i nurkować turystycznie w charakterze pełnowartościowego nurka-członka zespołu.

Uczestnik szkolenia powinien: posiadać elementarną umiejętność pływania, ciepłą, zakrywającą uszy czapkę do założenia po nurkowaniu, zapewnić sobie nocleg (wedle uznania: pokój, domek, kwaterę, lub namiot itp.), mieć 2 zdjęcia legitymacyjne, w przypadku nie ukończonych 18 lat pisemną zgodę obojga rodziców lub opiekunów prawnych na uprawianie płetwonurkowania oraz zaświadczenie lekarskie (patrz orzeczenie lekarskie) lub wypełnić na miejscu oświadczenie medyczne.

UWAGA: Jeśli nie masz w ogóle żadnego sprzętu, nawet ABC, wszystko bezpłatnie wypożyczymy Ci na miejscu lub doradzimy co wybrać z dużej oferty rynkowej. Jeśli sam kupujesz własne ABC (maska, fajka, płetwy) to zwróć uwagę by maska miała hartowane szkło (na szybie powinno być oznaczenie Tempered lub Safety lub litera T), fajka może być dowolna i zasadne jest, by konstrukcja płetw pozwalała wytwarzać ciąg – dobiera się je do stopy, w przybliżeniu tak jak np. trampki. Istnieją dwa rodzaje płetw, tzw. kaloszowe (zakładane na bosą stopę) i tzw. paskowe (regulowane, zakładane na buty z takiego samego materiału jak skafander). Jeśli masz jakieś pytanie dotyczące sprzętu lub jego wyboru – zadzwoń, doradzimy.

* – koniecznym jest dbanie o zdrowie, a zwłaszcza zakładanie czapki po nurkowaniu zasłaniającej uszy, by nie nabawić się kataru lub gorzej. Uniemożliwić to może nurkowanie. W przypadku konieczności przerwania kursu, np. ze względów zdrowotnych, innych lub jego odroczenia, kursant przechodzi w tryb kursu weekendowego, co wiąże się z dopłatą do takowego kursu. Bardzo prosimy dbać o zdrowie i czas, by taka sytuacja nie miała miejsca.
* – cena netto.

DOKUMENTY CMAS
Wystawiane są wszystkim absolwentom naszych kursów, którzy tego chcą. Opłata za wystawienie dokumentów wynosi: dla nurka kończącego kurs P1 – 399 zł * (książka nurka, wykaz nurkowań i międzynarodowy plastikowy identyfikator); dla nurków kończących kursy P2, P3 lub szkolenia specjalistyczne – 199 zł * (wpis do książki płetwonurka oraz międzynarodowy plastikowy certyfikat). Sumy te przeznaczone są wyłącznie na pokrycie kosztów.

ZAPISY
Prosimy o ustalenie terminu i rezerwację kursu.

Po kursie polecamy:
Płetwonurek Nocny (PNO)
Płetwonurek Nawigator (PNA)
Płetwonurek Eksplorator (PE)
Płetwonurek Nitroksowy (PN1)
Płetwonurek w Skafandrze Suchym (PSS)

Kursy DAN BLS / DAN OFA
Kurs DAN BLS
Kurs DAN OFA

P2 – płetwonurek średnio-zaawansowany (do głębokości 40 metrów)

oraz pozostałe
Kursy Rekreacyjne
Kursy Techniczne

Szczegółowy program szkolenia CMAS

Zapisz

WARTO ZOBACZYĆ
Kurs nurkowania dla początkujących
Rozpocznij z nami przygodę życia.
Zobacz

Nurkowania turystyczne
Czyste jezioro i piękne widoki, zobacz sam
Zobacz

Podwodna wycieczka nurkowa
Zasmakuj nurkowania w asyscie instruktora
Zobacz
Realizacja: Inter Concept