Szkoleniowe sprężenia w komorze dekompresyjnej

Nasza baza jest wyposażona w dwuosobową komorę dekompresyjną (komora hiperbaryczna) o dopuszczalnej głębokości sprężenia 100 metrów. Można w niej wykonywać szkoleniowe ekspozycje hiperbaryczne, testy odporności na narkozę azotową, testy sprzętu nurkowego, np. komputerów dekompresyjnych i in. Sprężenie w komorze hiperbarycznej jest bezcennym doświadczeniem szkoleniowym dla każdego, kto na poważnie myśli o nurkowaniu. Pozwala ono na własnej skórze, w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach poczuć narkozę azotową, przemianę izochoryczną, zależność między ciśnieniem a temperaturą, czy ciśnieniem a objętością, zobaczyć „efekt mgły”, usłyszeć akustyczny „efekt kaczora Donalda”, nagrać go, czy przeanalizować wydruk profilu nurkowania. Jak wiadomo, w komorach dekompresyjnych również leczy się i ratuje nurków, u których w wyniku wypadków nurkowych wystąpiła choroba dekompresyjna lub barotrauma płuc. W takich przypadkach szanse wyleczenia są znacznie większe u nurka, który już wcześniej przeszedł trening w komorze, niż u nurka, który trafił do komory pierwszy raz. Ten, kto już wcześniej w komorze był, znajduje się w sytuacji sobie znanej, z którą podświadomie potrafi sobie poradzić, ponieważ nie stanowi ona dla niego nowości i szoku. Dlatego komora dekompresyjna (komora hiperbaryczna) jest świetnym narzędziem dla nauczyciela nurkowania. Jednak ze względu na znaczne koszty i ogromną odpowiedzialność organizatora, mało który właściciel bazy decyduje się na to. W naszej bazie każdy hipernauta otrzymuje wpis nurkowania w komorze do książki nurka, film z sobą, nagrany podczas ekspozycji, wraz ze ścieżką dźwiękową i prawami do rozpowszechniania, oraz wydruk profilu nurkowania z komputera dekompresyjnego. Komora ma wszystkie wymagane atesty, jest wyposażona w dwa niezależne banki gazów, oświetlenie LED, kamerę, telefon, i komputer dekompresyjny.

Z całą pewnością nurkowania w komorze dekompresyjnej, podczas których w warunkach „suchych” można zaobserwować wpływ zwiększonego ciśnienia na organizm ludzki, są nieocenionym doświadczeniem. Znacząco podnoszą one wiedzę i świadomość nurka, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa w przyszłych nurkowaniach – zarówno podczas szkoleń na wyższe stopnie nurkowe, turystyczne, zawodowe, jak i instruktorskie.

Jeśli ktoś życzy sobie przetestować swój komputer podczas sytuacji skrajnie awaryjnej, możemy sprężyć sam komputer. Ustawimy go na statywie przed iluminatorem i wynurzymy w sposób skrajnie nieprawidłowy – np. z nadmierną prędkością, z pominięciem obowiązkowych przystanków, z wahaniami głębokości, powtórnym opadnięciem itd. Będzie można zobaczyć, co pokazuje komputer, jakie dźwięki wydaje, czy nie zawiedzie w potrzebie, a następnie wydrukować i przeanalizować z instruktorem profil nurkowania oraz zarejestrowane wskazania komputera. To jest efektywna dydaktyka.

Zdjęcia komory

Jak się zapisać?  → przeczytaj TU ← bez wcześniejszej rezerwacji może się okazać, że nie ma dla Ciebie miejsca.

Cennik *  treningów w komorze hiperbarycznej:
Dla nurków, którzy w naszym klubie zdobyli stopień P2 lub P3: zniżka 50% przy sprężeniach 2 osób jednocześnie. Zniżki mają charakter promocyjny, służą podniesieniu poziomu wyszkolenia wśród nurków średnich i wysokich stopni z Klubu Active Divers.

Zniżek nie można łączyć.

 Na głębokość:  przy sprężeniu 1 osoby:  przy sprężeniu 2 osób jednocześnie:
 10 m  150 zł.  po 100 zł. (dla naszych P2/P3: po 50 zł.)
 20 m  300 zł.  po 200 zł. (dla naszych P2/P3: po 100 zł.)
 30 m  350 zł.  po 250 zł. (dla naszych P2/P3: po 125 zł.)
 40 m  400 zł.  po 300 zł. (dla naszych P2/P3: po 150 zł.)
 50 m  450 zł.  po 350 zł. (dla naszych P2/P3: po 175 zł.)
 60 m  550 zł.  po 450 zł. (dla naszych P2/P3: po 225 zł.)

film z nurkowania na głębokość 51,5 metra w naszej komorze dekompresyjnej 🙂

wydruk profilu innego nurkowania w tej komorze, tym razem na 60 metrów

* – koniecznym jest dbanie o zdrowie, a zwłaszcza zakładanie czapki po nurkowaniu zasłaniającej uszy, by nie nabawić się kataru lub gorzej. Uniemożliwić to może nurkowanie. W przypadku konieczności przerwania kursu, np. ze względów zdrowotnych, innych lub jego odroczenia kursant przechodzi w tryb kursu weekendowego co wiąże się z dopłata do takowego kursu. Bardzo prosimy dbać o zdrowie i czas, by taka sytuacja nie miała miejsca.
* – cena netto.

WARTO ZOBACZYĆ
Realizacja: Inter Concept