Szkoleniowe sprężenia w komorze dekompresyjnej

Nasza baza jest wyposażona w dwuosobową komorę dekompresyjną (komora hiperbaryczna) o dopuszczalnej głębokości sprężenia 100 metrów. Można w niej wykonywać szkoleniowe ekspozycje hiperbaryczne, testy odporności na narkozę azotową, testy sprzętu nurkowego, np. komputerów dekompresyjnych i in. Sprężenie w komorze hiperbarycznej jest bezcennym doświadczeniem szkoleniowym dla każdego, kto na poważnie myśli o nurkowaniu. Pozwala ono na własnej skórze, w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach poczuć narkozę azotową, przemianę izochoryczną, zależność między ciśnieniem a temperaturą, czy ciśnieniem a objętością, zobaczyć „efekt mgły”, usłyszeć akustyczny „efekt kaczora Donalda”, nagrać go, czy przeanalizować wydruk profilu nurkowania. Jak wiadomo, w komorach dekompresyjnych również leczy się i ratuje nurków, u których w wyniku wypadków nurkowych wystąpiła choroba dekompresyjna lub barotrauma płuc. W takich przypadkach szanse wyleczenia są znacznie większe u nurka, który już wcześniej przeszedł trening w komorze, niż u nurka, który trafił do komory pierwszy raz. Ten, kto już wcześniej w komorze był, znajduje się w sytuacji sobie znanej, z którą podświadomie potrafi sobie poradzić, ponieważ nie stanowi ona dla niego nowości i szoku. Dlatego komora dekompresyjna (komora hiperbaryczna) jest świetnym narzędziem dla nauczyciela nurkowania. Jednak ze względu na znaczne koszty i ogromną odpowiedzialność organizatora, mało który właściciel bazy decyduje się na to. W naszej bazie każdy hipernauta otrzymuje wpis nurkowania w komorze do książki nurka, film z sobą, nagrany podczas ekspozycji, wraz ze ścieżką dźwiękową i prawami do rozpowszechniania, oraz wydruk profilu nurkowania z komputera dekompresyjnego. Komora ma wszystkie wymagane atesty, jest wyposażona w dwa niezależne banki gazów, oświetlenie LED, kamerę, telefon, i komputer dekompresyjny.

Z całą pewnością nurkowania w komorze dekompresyjnej, podczas których w warunkach „suchych” można zaobserwować wpływ zwiększonego ciśnienia na organizm ludzki, są nieocenionym doświadczeniem. Znacząco podnoszą one wiedzę i świadomość nurka, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa w przyszłych nurkowaniach – zarówno podczas szkoleń na wyższe stopnie nurkowe, turystyczne, zawodowe, jak i instruktorskie.

Jeśli ktoś życzy sobie przetestować swój komputer podczas sytuacji skrajnie awaryjnej, możemy sprężyć sam komputer. Ustawimy go na statywie przed iluminatorem i wynurzymy w sposób skrajnie nieprawidłowy – np. z nadmierną prędkością, z pominięciem obowiązkowych przystanków, z wahaniami głębokości, powtórnym opadnięciem itd. Będzie można zobaczyć, co pokazuje komputer, jakie dźwięki wydaje, czy nie zawiedzie w potrzebie, a następnie wydrukować i przeanalizować z instruktorem profil nurkowania oraz zarejestrowane wskazania komputera. To jest efektywna dydaktyka.

Zdjęcia komory

Jak się zapisać?  → przeczytaj TU ← bez wcześniejszej rezerwacji może się okazać, że nie ma dla Ciebie miejsca.

Cennik *  treningów w komorze hiperbarycznej:
Dla nurków, którzy w naszym klubie zdobyli stopień P2 lub P3 i są aktywnymi członkami: zniżka przy sprężeniach 2 osób jednocześnie. Zniżki członków klubu mają charakter promocyjny, służą podniesieniu poziomu wyszkolenia wśród nurków średnich i wysokich stopni z Klubu Active Divers.

Zniżek nie można łączyć.

Zajęcia w tygodniu * :

 Na głębokość:  przy sprężeniu 1 osoby:  przy sprężeniu 2 osób jednocześnie:
 10 m  399 zł.  po 299 zł. (dla naszych P2/P3: po 199 zł.)
 20 m  449 zł.  po 349 zł. (dla naszych P2/P3: po 249 zł.)
 30 m  499 zł.  po 399 zł. (dla naszych P2/P3: po 299 zł.)
 40 m  549 zł.  po 449 zł. (dla naszych P2/P3: po 349 zł.)
 50 m  599 zł.  po 499 zł. (dla naszych P2/P3: po 399 zł.)
 60 m  699 zł.  po 599 zł. (dla naszych P2/P3: po 449 zł.)

Zajęcia w weekend * :

 Na głębokość:  przy sprężeniu 1 osoby:  przy sprężeniu 2 osób jednocześnie:
 10 m  499 zł.  po 399 zł. (dla naszych P2/P3: po 299 zł.)
 20 m  549 zł.  po 449 zł. (dla naszych P2/P3: po 349 zł.)
 30 m  599 zł.  po 499 zł. (dla naszych P2/P3: po 399 zł.)
 40 m  649 zł.  po 549 zł. (dla naszych P2/P3: po 449 zł.)
 50 m  699 zł.  po 599 zł. (dla naszych P2/P3: po 499 zł.)
 60 m  799 zł.  po 699 zł. (dla naszych P2/P3: po 549 zł.)

Ceny weekendowe obowiązują również w okresie od 01.01 – 30.06, a także od 08.08 – 21.08 oraz 01.09 – 31.12.

film z nurkowania na głębokość 51,5 metra w naszej komorze dekompresyjnej 🙂

wydruk profilu innego nurkowania w tej komorze, tym razem na 60 metrów

* – koniecznym jest dbanie o zdrowie, a zwłaszcza zakładanie czapki zasłaniającej uszy po nurkowaniu i zajęciach w komorze dekompresyjnej, by nie nabawić się kataru lub gorzej. Uniemożliwić to może nurkowanie lub dalsze zajęcia w komorze. W przypadku konieczności przerwania kursu, zajęć, np. ze względów zdrowotnych, innych lub jego odroczenia kursant przechodzi w tryb kursu weekendowego co wiąże się z dopłata do takowego kursu. Bardzo prosimy dbać o zdrowie i czas, by taka sytuacja nie miała miejsca.
* – cena netto.

WARTO ZOBACZYĆ
Kurs nurkowania dla początkujących
Rozpocznij z nami przygodę życia.
Zobacz

Nurkowania turystyczne
Czyste jezioro i piękne widoki, zobacz sam
Zobacz

Podwodna wycieczka nurkowa
Zasmakuj nurkowania w asyscie instruktora
Zobacz
Realizacja: Inter Concept