KURS PŁETWONUREK EKSPLORATOR CMAS PE

Wykonanie głębokiego nurkowania wymaga wiedzy i umiejętności wykraczających poza poziom szkolenia podstawowego. Wiele podwodnych atrakcji znajduje się poniżej 20 m. Czasem, aby je dokładnie obejrzeć, trzeba wydłużyć czas nurkowania na tych głębokościach lub wykonać kilka nurkowań kolejno. Zaplanowanie nurkowania, zabranie wystarczającej ilości powietrza oraz precyzyjne wykonanie dekompresji są umiejętnościami kluczowymi dla głęboko nurkującego nurka.
Szkolenie trwa dwa dni, obejmuje wykłady, zajęcia praktyczne na powierzchni oraz cztery nurkowania w jeziorze w zakresie głębokości do 30 m.

Jak się zapisać na kurs?  → przeczytaj TU ← bez wcześniejszej rezerwacji może się okazać, że nie ma dla Ciebie miejsca.

Cena kursu: dla członków klubu: 1590 zł, dla pozostałych osób: 1890 zł, kurs w systemie weekendowym kosztuje odpowiednio 1990 zł i 2190 zł * W podaną cenę wliczono wyłącznie: szkolenie, bicie butli oraz egzamin. Cena kursu nie zawiera wypożyczenia sprzętu.
Szkolenie PE jest szkoleniem specjalistycznym, w znacznym stopniu rozszerzającym wiedzę, umiejętności i możliwości płetwonurka. Jego ukończenie jest jednym z warunków przystąpienia do kursu P2.
Warunkiem rozpoczęcia kursu jest posiadanie stopnia P1 lub OWD oraz PNA i PNO jak również 15 zalogowanych nurkowań stażowych poniżej 10m po uzyskaniu P1.
Ukończenie szkolenia pozwala na wykonywanie nurkowań w charakterze partnera nurkowego do głębokości 30m, w towarzystwie osoby o kwalifikacjach minimum P2 KDP/CMAS** lub równorzędnych innej organizacji (czyli co najmniej divemastera).

Ceny weekendowe obowiązują również w okresie od 01.01 – 30.06, a także od 08.08 – 21.08 oraz 01.09 – 31.12.

DOKUMENTY CMAS
Wystawiane są wszystkim absolwentom naszych kursów. Opłata za wystawienie dokumentów wynosi dla nurka kończącego kurs specjalistyczny – 199 zł (wpis do książki płetwonurka oraz międzynarodowy plastikowy certyfikat). Sumy te przeznaczone są wyłącznie na pokrycie kosztów.

ZAPISY
Prosimy o ustalenie terminu i rezerwację kursu.

UWAGA:
* – koniecznym jest dbanie o zdrowie, a zwłaszcza zakładanie czapki po nurkowaniu zasłaniającej uszy, by nie nabawić się kataru lub gorzej. Uniemożliwić to może nurkowanie. W przypadku konieczności przerwania kursu, np. ze względów zdrowotnych, innych lub jego odroczenia kursant przechodzi w tryb kursu weekendowego co wiąże się z dopłata do takowego kursu. Bardzo prosimy dbać o zdrowie i czas, by taka sytuacja nie miała miejsca.
* – cena netto.

Po kursie polecamy:
P2 – płetwonurek średnio-zaawansowany (do głębokości 40 metrów)

Kursy DAN BLS / DAN OFA
Kurs DAN BLS
Kurs DAN OFA

oraz pozostałe
Kursy Rekreacyjne
Kursy Techniczne

Szczegółowy program szkolenia CMAS

WARTO ZOBACZYĆ
Kurs nurkowania dla początkujących
Rozpocznij z nami przygodę życia.
Zobacz

Nurkowania turystyczne
Czyste jezioro i piękne widoki, zobacz sam
Zobacz

Podwodna wycieczka nurkowa
Zasmakuj nurkowania w asyscie instruktora
Zobacz
Realizacja: Inter Concept