RETURN FROM EGIPT SZKOLENIA UZUPEŁNIAJĄCE

Jak wiadomo kursy nurkowania wykonywane w ciepłych morzach są niepełnowartościowe, ponieważ nie przygotowują do nurkowań w warunkach trudniejszych niż szkoleniowe. Świadczą o tym statystyki wypadków – śmiertelne wypadki nurkowe, które miały miejsce w Polsce, w Bałtyku – WSZYSTKIE dotyczyły osób, które niedawno wróciły z Egiptu. Sytuacja wyraźnie poprawiła się od momentu wdrożenia systemu szkoleń uzupełniających.

W związku z tym proponujemy, osobom wyszkolonym w ciepłych morzach, szkolenie uzupełniające „Return from Egipt”.

Kurs trwa 2 dni, obejmuje 4 nurkowania w jeziorze i cykl wykładów. Ćwiczenia z ratownictwa, w tym z reanimacji i pierwszej pomocy tlenowej, w tym także resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem tlenu i urządzenia AMBU (wg standardów DAN), prowadzone są na specjalnym manekinie. Prowadzone są również zajęcia z defibrylacji elektrycznej przy pomocy urządzenia AED. Kurs przygotowuje również do nurkowań dekompresyjnych.

Jak się zapisać na kurs?  → przeczytaj TU ← bez wcześniejszej rezerwacji może się okazać, że nie ma dla Ciebie miejsca.

Cena kursu: 1590 .*, w systemie weekendowym 1990 zł.* W podaną cenę wliczono wyłącznie: szkolenie, bicie butli, podręcznik oraz egzamin. Cena kursu nie zawiera wypożyczenia sprzętu.

W podaną cenę wliczono wyłącznie: szkolenie, bicie butli, podręcznik oraz egzamin. Cena kursu nie zawiera wypożyczenia sprzętu.

Ceny weekendowe obowiązują również w okresie od 01.01 – 30.06, a także od 08.08 – 21.08 oraz 01.09 – 31.12.

Każdy uczestnik kursu RFE otrzymuje w prezencie: skrypty, tabelę dekompresyjną, zalecamy również przeczytanie podręcznika pt. „Wypadki nurkowe – analiza gorzkich doświadczeń” (zawierający opisy 120 wypadków nurkowych z całego świata, opatrzone komentarzem).

Podczas kursu nurek ćwiczy awaryjne oddychanie z zalodzonego automatu oddechowego, przejście przez termoklinę, podstawy autoratownictwa i asekuracji partnerskiej w warunkach ograniczonej przejrzystości i niskiej temperatury wody.
Uczestnicy szkoleń otrzymują wpisy do log booków, z podaniem warunków nurkowania – temperatury i przejrzystości wody, głębokości, rodzaju wykonywanych ćwiczeń itd.

Uczestnikom tych kursów, w naszej bazie przysługuje bezpłatne szkoleniowe sprężenie w klubowej komorze dekompresyjnej.

DOKUMENTY CMAS
Wystawiane są wszystkim absolwentom naszych kursów. Opłata za wystawienie dokumentów wynosi dla nurka kończącego kurs – 399 zł * (książka nurka, wykaz nurkowań i międzynarodowy certyfikat). Sumy te przeznaczone są wyłącznie na pokrycie kosztów.

ZAPISY:
Prosimy o ustalenie terminu i rezerwację kursu.

* – koniecznym jest dbanie o zdrowie, a zwłaszcza zakładanie czapki po nurkowaniu zasłaniającej uszy, by nie nabawić się kataru lub gorzej. Uniemożliwić to może nurkowanie. W przypadku konieczności przerwania kursu, np. ze względów zdrowotnych, innych lub jego odroczenia kursant przechodzi w tryb kursu weekendowego co wiąże się z dopłata do takowego kursu. Bardzo prosimy dbać o zdrowie i czas, by taka sytuacja nie miała miejsca.
* – cena netto.

WARTO ZOBACZYĆ
Kurs nurkowania dla początkujących
Rozpocznij z nami przygodę życia.
Zobacz

Nurkowania turystyczne
Czyste jezioro i piękne widoki, zobacz sam
Zobacz

Podwodna wycieczka nurkowa
Zasmakuj nurkowania w asyscie instruktora
Zobacz
Realizacja: Inter Concept