NASZ KLUB BIJE WŁASNĄ MONETĘ!

31 sty

Klub Płetwonurków Active Divers bije własną monetę.
Na zamówienie klubu Mennica Polska wykonała dwa tysiące monet o nominale „1 nurek – waluta o płynnej wartości”. Mają średnicę 32 mm i są wykonane z ozdobnego mosiądzu o symbolu M63. Monety, rozrzucane na dnie jeziora, są przeznaczone jako upominek dla nurków, którzy je znajdą.

Sakiewki z monetami są rozrzucane pomiędzy głębokością 5 m a głębokością 15 m. Zakres głębokości został tak dobrany, żeby skarby były dostępne dla nurków wszystkich stopni i nikt nie był prowokowany do przekraczania swoich uprawnień.

W sakiewce jest 6 monet – ponieważ istnieje obowiązek podzielenia się znaleziskiem z partnerami w zespole. Chodzi tu o to, żeby nie wytwarzać rywalizacji wewnątrz zespołu nurków, a mogłoby tak być gdyby skarb był „niepodzielny”. Rywalizacja taka prowadzić by mogła do niestarannej asekuracji lub wręcz pogubienia się nurków. Ponieważ niekiedy nurkują pary a niekiedy trzyosobowe zespoły, więc monet w sakiewce jest 6, żeby „podział łupów” zawsze był możliwy.

Każda sakiewka zaopatrzona jest w styropianowy pływak, żeby nie wbiła się w muł i była dobrze widoczna na dnie.

 

Przypominam, że w naszym klubie zabronione jest nurkowanie solo. Są również inne ważne ograniczenia np. zakaz polowań z kuszą, zakaz nurkowania pod wpływem alkoholu lub narkotyków czy obowiązek punktualnego stawiennictwa na odprawie, jeśli chce się nurkować. Wszystkich, którzy zechcą przyjechać na poszukiwanie skarbów proszę o STARANNE przeczytanie warunków nurkowań turystycznych, zawartych na naszej stronie nurkowania turystyczne.
Pozwoli to uniknąć ewentualnych „niespodzianek” po przyjeździe.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WARTO ZOBACZYĆ
Kurs nurkowania dla początkujących
Rozpocznij z nami przygodę życia.
Zobacz

Nurkowania turystyczne
Czyste jezioro i piękne widoki, zobacz sam
Zobacz

Podwodna wycieczka nurkowa
Zasmakuj nurkowania w asyscie instruktora
Zobacz
Realizacja: Inter Concept