Mazurskie Safari Nurkowe

14 lip

Ten nowatorski projekt nurowy, powstały przy współpracy z Kompanią Mazurską, łączy trzy wspaniałe sposoby na efektywne spędzanie czasu – pasję nurkowania, dobrą rozrywkę oraz edukację poprzez poznawanie bogatej fauny i flory Mazur, i lokalnych atrakcji. Nie gwarantujemy, że zobaczysz wszystkie cuda Mazur, ale może będziesz miał wielkie szczęście 🙂 Nam dopisuje!

Gwarantujemy mnóstwo zabawy i przygód oraz aktywność pod okiem doświadczonych przewodników i instruktorów.

Po intensywnych doznaniach każdego dnia, noclegi zapewni idealne miejsce na wypoczynek – Osada zamkowa w Pasymiu, gdzie wszyscy zamieszkamy w jednym z komfortowo wyposażonych domów. Wspólny salon z dużym ekranem TV umożliwi odpoczynek, zaciszne pokoje zapewnią dobry sen, zaś dzika natura na wyciągnięcie ręki z pewnością zachwyci i przyniesie chwilę odprężenia. Każdy z uczestników znajdzie swój ulubiony sposób na indywidualne spędzenie czasu poza nurkowaniem. Z okolicą związane są ciekawe legendy, a sam Pasym jest miejscem historycznym, które warto poznać i zwiedzić, również dla osób, które nie nurkują, ale wspierają pasję jako towarzysze fascynujących wypraw.

PLAN SAFARI

Piątek – nurkowanie nocne
Godzina 18:00. Miejsce zbiórki – Osada Zamkowa, Pasym, ul. Zamkowa 1, biuro Active Divers
Wyruszamy do Zatoki Galinda na jez. Leleskim, gdzie podczas nurkowania można spotkać największego na Mazurach szczupaka, ale też mnóstwo okoni, węgorzy, raków i innych mieszkańców podwodnego świata tej niezwykłej krainy. Po nurkowaniu czeka nas przepyszna pizza z Pizzobusa, prosto z kamiennego pieca opalanego ekologicznym drewnem. Najlepsza na Mazurach!  Na zakończenie dnia proponujemy ognisko w Osadzie i niebo pełne gwiazd. Potem spanie do 10.00 rano.

Sobota – nurkowanie wrakowe
Godzina 10:00. Czas nabijać butle, w razie potrzeby rekonfigurować sprzęt i wyruszać nad jez. Leleskie, gdzie ujrzymy tajemniczy wrak Land Rovera i zanurkujemy do 20 metrów. Zobaczymy zatokę z najpiękniejszymi podwodnymi łąkami. Nurkowanie godzinne odbędzie się w zespołach nurkowych  pod okiem doświadczonych przewodników nurkowych.
Drugie nurkowanie odbędzie się na jez. Serwant, zwanym też jeziorem leszczowym, w którym żyje niesamowita ilość leszczy, często kilku, a nawet kilkunastokilogramowych! Wyzwanie – szukamy największego leszcza!
Z ciekawostek – jest to jedyne stanowisko grążela drobnego w województwie.

Niedziela – nurkowania w pięknych okolicznościach przyrody ciąg dalszy
Godzina 11:00, nieważne, wcześniej lub później
Zanurkujemy w jez. Sasek Wielki, słynnym z wyjątkowych przygłębień, gdzie nie ma mułu lecz jedynie złocisty piasek, który wraz z roślinnością tworzy niepowtarzalne, malownicze krajobrazy.
Drugie nurkowanie odbędzie się w jez. Łęsk, gdzie występuje imponująca różnorodność gatunków lokalnej fauny i flory.

Cena w linku poniżej:
https://nurek.pl/mazurskie-safari-nurkowe/

Zakwaterowanie w Osadzie Zamkowej zapewnia wybór różnych wariantów, które każdy uczestnik safari może dopasować do indywidualnych oczekiwań. Na gości czekają komfortowe, w pełni wyposażone domy. W każdym są cztery sypialnie, duży salon, kuchnia i trzy łazienki.

Zakwaterowanie w Osadzie Zamkowej – FOTO:

https://www.facebook.com/pg/MazurskieSafariNurkowe/photos/?tab=album&album_id=249942889081481

Każdy uczestnik otrzyma w podarunku świeżutką, wędzoną mazurską rybę z Kompanii Mazurskiej.

Ilość miejsc ograniczona. O kolejności rezerwacji decyduje wpłata.

Nie masz patentu lub certyfikatu? To żaden problem – zapraszamy na podstawowy kurs nurkowania – uzyskasz na nim międzynarodowe uprawnienia do nurkowania do głębokości 20 metrów. Chcesz poprawić lub podnieść uprawnienia? Rozwój osobisty jest ważny, nie zwlekaj. Naucz się nowych specjalizacji lub rozwiń kunszt nurkowań technicznych. Z nami zrobisz to w ciągu każdego tygodnia.

Zapraszamy również osoby nienurkujące, plaża, kajaki, wędkowanie, spacery szlakiem elfów. Cudowne widoki i niezapomniana przyroda, wyśmienity wypoczynek, a dla aktywnych odkrywanie tajemnic Pasymia.

Kontakt:
tel. 530 303 656
biuro@nurek.pl

https://www.facebook.com/MazurskieSafariNurkowe/

ZAPRASZAMY.

WARTO ZOBACZYĆ
Kurs nurkowania dla początkujących
Rozpocznij z nami przygodę życia.
Zobacz

Nurkowania turystyczne
Czyste jezioro i piękne widoki, zobacz sam
Zobacz

Podwodna wycieczka nurkowa
Zasmakuj nurkowania w asyscie instruktora
Zobacz
Realizacja: Inter Concept