NASZ KLUB BIJE WŁASNĄ MONETĘ!

31 Sty

Klub Płetwonurków Active Divers bije własną monetę.
Na zamówienie klubu Mennica Polska wykonała dwa tysiące monet o nominale „1 nurek – waluta o płynnej wartości”. Mają średnicę 32 mm i są wykonane z ozdobnego mosiądzu o symbolu M63. Monety, rozrzucane na dnie jeziora, są przeznaczone jako upominek dla nurków, którzy je znajdą.

Sakiewki z monetami są rozrzucane pomiędzy głębokością 5 m a głębokością 15 m. Zakres głębokości został tak dobrany, żeby skarby były dostępne dla nurków wszystkich stopni i nikt nie był prowokowany do przekraczania swoich uprawnień.

W sakiewce jest 6 monet – ponieważ istnieje obowiązek podzielenia się znaleziskiem z partnerami w zespole. Chodzi tu o to, żeby nie wytwarzać rywalizacji wewnątrz zespołu nurków, a mogłoby tak być gdyby skarb był „niepodzielny”. Rywalizacja taka prowadzić by mogła do niestarannej asekuracji lub wręcz pogubienia się nurków. Ponieważ niekiedy nurkują pary a niekiedy trzyosobowe zespoły, więc monet w sakiewce jest 6, żeby „podział łupów” zawsze był możliwy.

Każda sakiewka zaopatrzona jest w styropianowy pływak, żeby nie wbiła się w muł i była dobrze widoczna na dnie.

 

Przypominam, że w naszym klubie zabronione jest nurkowanie solo. Są również inne ważne ograniczenia np. zakaz polowań z kuszą, zakaz nurkowania pod wpływem alkoholu lub narkotyków czy obowiązek punktualnego stawiennictwa na odprawie, jeśli chce się nurkować. Wszystkich, którzy zechcą przyjechać na poszukiwanie skarbów proszę o STARANNE przeczytanie warunków nurkowań turystycznych, zawartych na naszej stronie nurkowania turystyczne.
Pozwoli to uniknąć ewentualnych „niespodzianek” po przyjeździe.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WARTO ZOBACZYĆ
Kurs nurkowania (P1) 20metrów
Ten kurs uprawnia do nurkowania z równorzędnym partnerem do głębokości 20 metrów.
Zobacz

Nurkowania turystyczne
Czyste jezioro i piękne widoki, zobacz sam.
Zobacz
Realizacja: Inter Concept