Nurkowania turystyczne

nurkowanie

NURKOWANIE TURYSTYCZNE I REKREACYJNE

Przez cały czas funkcjonowania bazy tj. od 26.06.2017 do 17.09.2017 (a jeśli we wrześniu będzie ciepło to do końca września), prowadzimy oprócz kursów również nurkowania turystyczne (stażowe) dzienne i nocne.

Ceny dla osób posiadających własny, komplety sprzęt nurkowy:
płetwonurek P1 CMAS: 60 zł (w trakcie weekendu 90 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P1: 690 zł.
płetwonurek P2 CMAS: 40 zł (w trakcie weekendu 60 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P2: 490 zł.
płetwonurek P3 CMAS: 30 zł (w trakcie weekendu 40 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P3: 290 zł.
W podanej powyżej cenie nurkowań nie zapewniamy sprzętu, natomiast zapewniamy opiekę instruktora lub nurka prowadzącego oraz ładowanie butli (max. 12L.) czystym i suchym powietrzem (baza oczywiście posiada również instalację do przygotowywania nitroxu). 

Ceny dla osób nieposiadających kompletu własnego sprzętu nurkowego:
płetwonurek P1 CMAS: 80 zł (w trakcie weekendu 110 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P1: 990 zł.
płetwonurek P2 CMAS: 60 zł (w trakcie weekendu 80 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P2: 690 zł.
płetwonurek P3 CMAS: 40 zł (w trakcie weekendu 50 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P3: 390 zł.
W podanej powyżej cenie nurkowań zapewniamy komplet sprzętu oraz opiekę instruktora lub nurka prowadzącego, jak również ładowanie butli czystym i suchym powietrzem (baza oczywiście posiada również instalację do przygotowywania nitroxu).

Ceny weekendowe obowiązują również w okresie od 22.04.2017 do 14.05.2017 oraz od 27.05.2017 – 23.06.2017, a także od 12.08.2017 – 20.08.2017.

Oczywiście karnety można wykorzystywać również w dzień powszedni. Właściciel karnetu może dowolną liczbę nurkowań z karnetu zamienić na taką samą liczbę szkoleniowych sprężeń w klubowej komorze dekompresyjnej. Karnet jest imienny, czyli sprzedawany konkretnej osobie, która już nie może go odsprzedać ani przekazać komuś innemu. Liczba nurkowań w karnecie jest tak dobrana, że w zasadzie, po niewielkim uzupełnieniu, wykonanie jednego karnetu po uzyskaniu stopnia P1 wystarcza jako staż do rozpoczęcia kursu P2, zaś wykonanie dwóch karnetów z niewielkim uzupełnieniem po zakończeniu kursu P2 wystarcza jako staż do rozpoczęcia kursu P3. Jest to najtańsza i najprostsza w Polsce forma wykonania staży do tych kursów (odpowiednio: P2 i P3).

Wszystkich wpłat oraz wpisów do log book-ów można dokonywać wyłącznie na odprawach.
Jeśli masz stopień nurkowy federacji innej niż CMAS przeczytaj starannie podstronę stopnie federacji innych niż CMAS.

Codziennie odbywają się dwie odprawy (punktualnie o godz.10.00 i o godz. 16.00), podczas których organizowane są nurkowania (np. ustalane składy grup). Jeśli w danym dniu są chętni na nurkowanie nocne, organizujemy jeszcze trzecią odprawę – o godz. 21.00 (np. w soboty zawsze są nocne nurkowania. To taki stary, klubowy zwyczaj. Chodzi o to, żeby możliwie jak największą liczbę osób odciągnąć od pójścia do baru w sobotni wieczór). Jeśli chcesz zanurkować w innych godzinach lub zrealizować nurkowanie nocne w innych dniach niż czwartek lub sobota wystarczy do godziny 16:00 ustalić to telefonicznie pod nr. 530 303 656

Obecność na odprawach jest, ze względów organizacyjnych konieczna, ponieważ bardzo trudno przeprowadzić bezpieczną akcję jeśli nie wiadomo kto, z kim, na jaką głębokość zanurkował i kiedy mają wrócić. Organizator zdaje sobie sprawę, że konieczność pojawiania się na odprawach może być dla niektórych osób niewygodna (np. dla śpiochów – ta odprawa o 10.00) jednak dbałość o bezpieczeństwo nurkowań wymaga pewnych wyrzeczeń. Podstawowy warunek, który musi być spełniony, żeby nurkowanie było bezpieczne to unikanie organizacyjnego bałaganu.

Baza dysponuje łodziami desantowymi ŁD-10, które na silnikach elektrycznych mogą rozwozić grupy nurków we wszystkie zakątki akwenu.

Zgodnie ze standardami CMAS zaleca się dwa nurkowania dziennie, obowiązuje zakaz nurkowań samotnych i zakaz polowania z kuszą.

 

INFORMACJE I ZAPISY
Żeby wykonać nurkowanie turystyczne w naszej bazie należy przyjść punktualnie na odprawę. Można to zrobić bez wcześniejszego uprzedzania, dowolnego dnia funkcjonowania bazy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz