Nurkowania turystyczne

nurkowanie

NURKOWANIE TURYSTYCZNE I REKREACYJNE

Przez cały czas funkcjonowania bazy tj. od 26.06.2017 do 17.09.2017 (a jeśli we wrześniu będzie ciepło to do końca września), prowadzimy oprócz kursów również nurkowania turystyczne (stażowe) dzienne i nocne.

Ceny dla osób posiadających własny, komplety sprzęt nurkowy:
płetwonurek P1 CMAS: 60 zł (w trakcie weekendu 90 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P1: 690 zł.
płetwonurek P2 CMAS: 40 zł (w trakcie weekendu 60 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P2: 490 zł.
płetwonurek P3 CMAS: 30 zł (w trakcie weekendu 40 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P3: 290 zł.
W podanej powyżej cenie nurkowań nie zapewniamy sprzętu, natomiast zapewniamy opiekę instruktora lub nurka prowadzącego oraz ładowanie butli (max. 12L.) czystym i suchym powietrzem (baza oczywiście posiada również instalację do przygotowywania nitroxu). 

Ceny dla osób nieposiadających kompletu własnego sprzętu nurkowego:
płetwonurek P1 CMAS: 80 zł (w trakcie weekendu 110 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P1: 990 zł.
płetwonurek P2 CMAS: 60 zł (w trakcie weekendu 80 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P2: 690 zł.
płetwonurek P3 CMAS: 40 zł (w trakcie weekendu 50 zł) za nurkowanie. Można wykupić karnet obejmujący 15 nurkowań weekendowych. Kosztuje on dla płetwonurka P3: 390 zł.
W podanej powyżej cenie nurkowań zapewniamy komplet sprzętu wraz z butla max. 12L. oraz opiekę instruktora lub nurka prowadzącego, jak również ładowanie butli czystym i suchym powietrzem (w cenie karnetu nie jest wliczone bicie butli 15L., 18L., twin-set-u oraz wypożyczenie: skutera, maski pełnotwarzowej, sidemount-u, butli bocznych (stage), automatów czystych tlenowo, twin-set-u (zestawu butlowego), suchego skafandra, ocieplacza, komputera nurkowego, dużej latarki, nitrox).

Ceny weekendowe obowiązują również w okresie od 22.04.2017 do 14.05.2017 oraz od 27.05.2017 – 23.06.2017, a także od 12.08.2017 – 20.08.2017.

Oczywiście karnety można wykorzystywać również w dzień powszedni. Właściciel karnetu może dowolną liczbę nurkowań z karnetu zamienić na taką samą liczbę szkoleniowych sprężeń w klubowej komorze dekompresyjnej. Karnet jest imienny, czyli sprzedawany konkretnej osobie, która już nie może go odsprzedać ani przekazać komuś innemu. Liczba nurkowań w karnecie jest tak dobrana, że w zasadzie, po niewielkim uzupełnieniu, wykonanie jednego karnetu po uzyskaniu stopnia P1 wystarcza jako staż do rozpoczęcia kursu P2, zaś wykonanie dwóch karnetów z niewielkim uzupełnieniem po zakończeniu kursu P2 wystarcza jako staż do rozpoczęcia kursu P3. Jest to najtańsza i najprostsza w Polsce forma wykonania staży do tych kursów (odpowiednio: P2 i P3).

Wszystkich wpłat oraz wpisów do log book-ów można dokonywać wyłącznie na odprawach.
Jeśli masz stopień nurkowy federacji innej niż CMAS przeczytaj starannie podstronę stopnie federacji innych niż CMAS.

Codziennie odbywają się dwie odprawy (punktualnie o godz.10.00 i o godz. 16.00), podczas których organizowane są nurkowania (np. ustalane składy grup). Jeśli w danym dniu są chętni na nurkowanie nocne, organizujemy jeszcze trzecią odprawę – o godz. 21.00 (np. w soboty zawsze są nocne nurkowania. To taki stary, klubowy zwyczaj. Chodzi o to, żeby możliwie jak największą liczbę osób odciągnąć od pójścia do baru w sobotni wieczór). Jeśli chcesz zanurkować w innych godzinach lub zrealizować nurkowanie nocne w innych dniach niż czwartek lub sobota wystarczy do godziny 16:00 ustalić to telefonicznie pod nr. 530 303 656

Obecność na odprawach jest, ze względów organizacyjnych konieczna, ponieważ bardzo trudno przeprowadzić bezpieczną akcję jeśli nie wiadomo kto, z kim, na jaką głębokość zanurkował i kiedy mają wrócić. Organizator zdaje sobie sprawę, że konieczność pojawiania się na odprawach może być dla niektórych osób niewygodna (np. dla śpiochów – ta odprawa o 10.00) jednak dbałość o bezpieczeństwo nurkowań wymaga pewnych wyrzeczeń. Podstawowy warunek, który musi być spełniony, żeby nurkowanie było bezpieczne to unikanie organizacyjnego bałaganu.

Baza dysponuje łodziami desantowymi ŁD-10, które na silnikach elektrycznych mogą rozwozić grupy nurków we wszystkie zakątki akwenu.

Zgodnie ze standardami CMAS zaleca się dwa nurkowania dziennie, obowiązuje zakaz nurkowań samotnych i zakaz polowania z kuszą.

 

INFORMACJE I ZAPISY
Żeby wykonać nurkowanie turystyczne w naszej bazie należy przyjść punktualnie na odprawę. Można to zrobić bez wcześniejszego uprzedzania, dowolnego dnia funkcjonowania bazy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WARTO ZOBACZYĆ

KURS NURKOWANIA CMAS * P1

Uprawnienia do 20m (pod względem umiejętności odpowiednik Advanced Diver i Rescue Diver)

Ten kurs uprawnia do nurkowania z równorzędnym partnerem do głębokości 20 metrów. W naszej bazie kurs P1 jest znacznie rozszerzony w stosunku do minimum programowego. Jest to najbogatszy programowo kurs P1 na rynku.

Nasi nurkowie oprócz zwykłych nurkowań przechodzą także obszerny program ratownictwa. Każdy nasz nurek, nawet P1 ma już takie umiejętności jak Rescue Diver.

Realizacja: Inter Concept