UWAGA! JUŻ NIEDŁUGO! JEDYNE W SWOIM RODZAJU SAFARI MAZURSKIE!

27-29 lipca odbędzie się kolejne Mazurskie Safari Nurkowe by Active Divers. Ten nowatorski projekt, powstały przy współpracy z Kompanią Mazurską, łączy trzy wspaniałe sposoby na efektywne spędzanie czasu – pasję nurkowania, dobrą rozrywkę oraz edukację poprzez poznawanie bogatej fauny i flory Mazur.

« 1 z 2 »

Wybierzemy się wspólnie na odkrywanie przyrody czterech niesamowitych miejsc, jakimi są jeziora – Leleskie, Serwant, Łęsk i Sasek Wielki (Kosik).

Gwarantujemy mnóstwo zabawy i przygód oraz aktywność pod okiem doświadczonych przewodników i instruktorów.

Po intensywnych doznaniach każdego dnia, noclegi zapewni idealne miejsce na wypoczynek – Osada zamkowa w Pasymiu, gdzie wszyscy zamieszkamy w jednym z komfortowo wyposażonych domów. Wspólny salon z dużym ekranem TV umożliwi odpoczynek, zaciszne pokoje zapewnią dobry sen, zaś dzika natura na wyciągnięcie ręki z pewnością zachwyci i przyniesie chwilę odprężenia. Każdy z uczestników znajdzie swój ulubiony sposób na indywidualne spędzenie czasu poza nurkowaniem. Z okolicą związane są ciekawe legendy, a sam Pasym jest miejscem historycznym, które warto poznać i zwiedzić, również dla osób, które nie nurkują, ale wspierają pasję jako towarzysze fascynujących wypraw.

https://www.facebook.com/events/267705797107228/

PLAN SAFARI

Piątek – nurkowanie nocne
Godzina 18:00. Miejsce zbiórki – Osada Zamkowa, Pasym, ul. Zamkowa, biuro Active Divers
Wyruszamy do Zatoki Galinda na jez. Leleskim, gdzie podczas nurkowania można spotkać największego na Mazurach szczupaka, ale też mnóstwo okoni, węgorzy, raków i innych mieszkańców podwodnego świata tej niezwykłej krainy. Po nurkowaniu czeka nas przepyszna pizza z Pizzobusa, prosto z kamiennego pieca opalanego ekologicznym drewnem. Najlepsza na Mazurach!  Na zakończenie dnia proponujemy ognisko w Osadzie i niebo pełne gwiazd. Potem spanie do 10.00 rano.

Sobota – nurkowanie wrakowe
Godzina 10:00. Czas nabijać butle, w razie potrzeby rekonfigurować sprzęt i wyruszać nad jez. Leleskie, gdzie ujrzymy tajemniczy wrak Land Rovera i zanurkujemy do 20 metrów. Zobaczymy zatokę z najpiękniejszymi podwodnymi łąkami. Nurkowanie godzinne odbędzie się w zespołach nurkowych  pod okiem doświadczonych przewodników nurkowych.
Drugie nurkowanie odbędzie się na jez. Serwant, zwanym też jeziorem leszczowym, w którym żyje niesamowita ilość leszczy, często kilku, a nawet kilkunastokilogramowych! Wyzwanie – szukamy największego leszcza!
Z ciekawostek – jest to jedyne stanowisko grążela drobnego w województwie.

Niedziela – nurkowania w pięknych okolicznościach przyrody ciąg dalszy
Godzina 11:00, nieważne, wcześniej lub później
Zanurkujemy w jez. Sasek Wielki, słynnym z wyjątkowych przygłębień, gdzie nie ma mułu lecz jedynie złocisty piasek, który wraz z roślinnością tworzy niepowtarzalne, malownicze krajobrazy.
Drugie nurkowanie odbędzie się w jez. Łęsk, gdzie występuje imponująca różnorodność gatunków lokalnej fauny i flory.

Koszt uczestnictwa
Członkowie klubu – 799 zł
Pozostali – 999 zł

Zakwaterowanie w Osadzie Zamkowej zapewnia wybór różnych wariantów, które każdy uczestnik safari może dopasować do indywidualnych oczekiwań. Na gości czekają komfortowe, w pełni wyposażone domy. W każdym są cztery sypialnie, duży salon, kuchnia i trzy łazienki.

Zakwaterowanie w Osadzie Zamkowej – FOTO:

« 1 z 2 »

https://www.facebook.com/pg/MazurskieSafariNurkowe/photos/?tab=album&album_id=249942889081481

Koszty noclegów (cena za noc):
1 osoba w pokoju dwuosobowym z dwoma łóżkami (dzieląca pokój z lokatorem) – 149 zł
1 osoba w pokoju dwuosobowym z dwoma łóżkami (mająca pokój na wyłączność) – 299 zł
1 osoba w pokoju dwuosobowym z 1 podwójnym łóżkiem i z indywidualną łazienką (z osobą towarzyszącą lub bez)  – 399 zł

Osobna opłata za sprzątanie domu to 279 zł (podzielona na ilość uczestników zamieszkujących dom).

 

Cena safari obejmuje:
Napełnianie butli
Transport sprzętu
Ognisko,  kiełbaski

Zapewniamy również możliwość odpłatnego wypożyczenia sprzętu (prosimy o wcześniejszą rezerwację).

Każdy uczestnik otrzyma w podarunku świeżutką, wędzoną mazurską rybę z Kompanii Mazurskiej.

Ilość miejsc ograniczona. O kolejności rezerwacji decyduje wpłata.

Nie masz patentu lub certyfikatu? Chcesz poprawić lub podnieść uprawnienia? Z nami zrobisz to w ciągu tygodnia.

Zapraszamy również osoby nienurkujące, plaża, kajaki, wędkowanie, spacery szlakiem elfów. Cudowne widoki i niezapomniana przyroda, wyśmienity wypoczynek, a dla aktywnych odkrywanie tajemnic Pasymia.

Mazurskie Safari Nurkowe by Active Divers planowane są co drugi weekend.

 

Kontakt:
tel. 530 303 656
biuro@nurek.pl

https://www.facebook.com/MazurskieSafariNurkowe/

II Mazurskie Safari Nurkowe by Active Divers odbędzie się 6-8 lipca, będzie to safari głębokie, na jez. Leleskim oraz jez. Piłakno.

ZAPRASZAMY!

WARTO ZOBACZYĆ

KURS NURKOWANIA CMAS * P1

Uprawnienia do 20m (pod względem umiejętności odpowiednik Advanced Diver i Rescue Diver)

Ten kurs uprawnia do nurkowania z równorzędnym partnerem do głębokości 20 metrów. W naszej bazie kurs P1 jest znacznie rozszerzony w stosunku do minimum programowego. Jest to najbogatszy programowo kurs P1 na rynku.

Nasi nurkowie oprócz zwykłych nurkowań przechodzą także obszerny program ratownictwa. Każdy nasz nurek, nawet P1 ma już takie umiejętności jak Rescue Diver.

Realizacja: Inter Concept