KURS NURKOWANIA NA STOPIEŃ ŚREDNIOZAAWANSOWANY CMAS ** P2 
uprawnienia do 40m (pod wględem umiejętności odpowiednik divemastera)

Kurs P2 jest po to, żeby nurek „przesiadł się z fotela pasażera na fotel kierowcy” i mógł sam prowadzić grupę pod wodą. Ten kurs w naszej bazie jest bardzo rozszerzony, w stosunku do minimum programowego i każdy nasz P2 ma takie umiejętności jak divemaster, czyli przewodnik nurkowy. Wewnątrz kursu P2 w naszej bazie ćwiczy się samodzielne prowadzenie grupy nurków pod wodą, obszerny program Rescue Diver oraz ratownictwa głębokościowego, nawigację przy użyciu kompasu, dekompresję, poszukiwania i wydobywania obiektów oraz nurkowanie nocne. Jest to obecnie najobfitszy programowo kurs na rynku, w żadnej innej bazie w Polsce ten kurs nie ma tak bogatego programu.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• ukończone 16 lat,
• posiadanie stopnia Płetwonurka CMAS* (P1) lub równorzędnego stopnia innej organizacji,
• posiadanie stopni specjalistycznych z zakresu nurkowania nocnego (PNO), nurkowania nawigacyjnego (PNA) i nurkowania eksploracyjnego (PE) lub równorzędnych stopni innych organizacji (wszystkie kursy można zrobić w naszym klubie),
• 5 zalogowanych nurkowań stażowych po kursie Płetwonurka Eksploratora (PE),
• zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich na odbycie kursu,
orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania (wydane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu) lub oświadczenie dotyczące stanu zdrowia (tylko dla osób pełnoletnich).

Kurs trwa 6 dni i obejmuje 12 nurkowań w aparacie (w tym jedno nocne).

UWAGA promocja:
Uczestnik kursu nurkowego P2 otrzymuje bezpłatnie książki (opis pod harmonogramem) oraz przysługuje mu bezpłatne szkoleniowe sprężenie w klubowej komorze dekompresyjnej.

CENA: dla osób które stopień P1 uzyskały w naszym klubie: 1790 zł, dla pozostałych osób: 1990 zł, kurs w systemie weekendowym kosztuje odpowiednio 2190 zł i 2390 zł. Egzamin jest bezpłatny, szkoleniowe sprężenie w komorze dekompresyjnej jest bezpłatne. Można również wykonać ten kurs w systemie weekendowym lub w nietypowym terminie (indywidualnie ustalonym), w tej samej weekendowej cenie, (np. 3 dwudniowe sesje – lub w dowolnej innej konfiguracji, przez cały okres funkcjonowania bazy). Ceny weekendowe obowiązują również w okresie od 22.04.2017 do 14.05.2017 oraz od 27.05.2017 – 23.06.2017, a także od 12.08.2017 – 20.08.2017.

W podaną cenę wliczono wyłącznie: szkolenie, bicie butli, komplet podręczników i skryptów oraz egzamin. Cena kursu nie zawiera wypożyczenia sprzętu.

Harmonogram szkoleń na stopień P2

* – intensywny kurs przyspieszony w systemie weekendowym – zgodnie z najnowszymi zaleceniami KDP ten kurs zostanie uzupełniony odpowiednią ilością dni bezpłatnych nurkowań, np. w weekend lub w dowolnym momencie podczas funkcjonowania bazy.

Każdy uczestnik kursu P2, który stopnia P1 nie uzyskał w naszym klubie otrzymuje w prezencie: podręcznik pt.Wypadki nurkowe – analiza gorzkich doświadczeń” (zawierający opisy 120 wypadków nurkowych z całego świata, opatrzone komentarzem), bogato ilustrowany podręcznik pt. „Ratownictwo nurkowe z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej” autorstwa Marcina Dąbrowskiego, skrypty oraz tabelę dekompresyjną.

Każdy uczestnik kursu P2, który stopień P1 uzyskał w naszym klubie otrzymuje w prezencie: bogato ilustrowany podręcznik pt.Ratownictwo nurkowe z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej” autorstwa Marcina Dąbrowskiego, skrypty oraz tabelę dekompresyjną.

DOKUMENTY CMAS
Wystawiane są wszystkim absolwentom naszych kursów. Opłata za wystawienie dokumentów wynosi dla nurka kończącego kursy P2 lub szkolenia specjalistyczne – 100 zł (wpis do książki płetwonurka oraz międzynarodowy plastikowy identyfikator). Sumy te przeznaczone są wyłącznie na pokrycie kosztów.

ZAPISY:
Na każdy kurs P2 można przyjechać bez uprzedzenia w dniu jego rozpoczęcia, na odprawę o godz. 10.00.

Szczegółowy program szkolenia CMAS

WARTO ZOBACZYĆ

KURS NURKOWANIA CMAS * P1

Uprawnienia do 20m (pod względem umiejętności odpowiednik Advanced Diver i Rescue Diver)

Ten kurs uprawnia do nurkowania z równorzędnym partnerem do głębokości 20 metrów. W naszej bazie kurs P1 jest znacznie rozszerzony w stosunku do minimum programowego. Jest to najbogatszy programowo kurs P1 na rynku.

Nasi nurkowie oprócz zwykłych nurkowań przechodzą także obszerny program ratownictwa. Każdy nasz nurek, nawet P1 ma już takie umiejętności jak Rescue Diver.

Realizacja: Inter Concept