RETURN FROM EGIPT SZKOLENIA UZUPEŁNIAJĄCE

Jak wiadomo kursy nurkowania wykonywane w ciepłych morzach są niepełnowartościowe, ponieważ nie przygotowują do nurkowań w warunkach trudniejszych niż szkoleniowe. Świadczy o tym statystyka wypadków, np. na trzy śmiertelne wypadki nurkowe, które miały miejsce w Polsce, w Bałtyku, w roku 2004 – WSZYSTKIE dotyczyły osób, które niedawno wróciły z Egiptu. Sytuacja wyraźnie poprawiła się od momentu wdrożenia systemu szkoleń uzupełniających.

W związku z tym proponujemy, osobom wyszkolonym w ciepłych morzach, szkolenie uzupełniające „Return from Egipt”. Szkolenie trwa dwa dni, składa się z pięciu nurkowań w jeziorze (jedno z tych nurkowań jest nocne) i kosztuje 1290 zł. W podaną cenę wliczono wyłącznie: szkolenie, bicie butli, podręcznik oraz egzamin. Cena kursu nie zawiera wypożyczenia sprzętu.
Każdy uczestnik kursu RFE otrzymuje w prezencie: skrypty, tabelę dekompresyjną oraz podręcznik pt.Wypadki nurkowe – analiza gorzkich doświadczeń” (zawierający opisy 120 wypadków nurkowych z całego świata, opatrzone komentarzem).

Podczas kursu nurek ćwiczy awaryjne oddychanie z zalodzonego automatu oddechowego, przejście przez termoklinę, podstawy autoratownictwa i asekuracji partnerskiej w warunkach ograniczonej przejrzystości i niskiej temperatury wody.
Uczestnicy szkoleń otrzymują wpisy do log booków, z podaniem warunków nurkowania – temperatury i przejrzystości wody, głębokości, rodzaju wykonywanych ćwiczeń itd.

Uczestnikom tych kursów, w naszej bazie przysługuje bezpłatne szkoleniowe sprężenie w klubowej komorze dekompresyjnej.

DOKUMENTY CMAS
Wystawiane są wszystkim absolwentom naszych kursów. Opłata za wystawienie dokumentów wynosi dla nurka kończącego kurs – 270 zł książka nurka, wykaz nurkowań i międzynarodowy certyfikat). Sumy te przeznaczone są wyłącznie na pokrycie kosztów.

ZAPISY:
Prosimy o ustalenie terminu i rezerwację kursu.

WARTO ZOBACZYĆ

KURS NURKOWANIA CMAS * P1

Uprawnienia do 20m (pod względem umiejętności odpowiednik Advanced Diver i Rescue Diver)

Ten kurs uprawnia do nurkowania z równorzędnym partnerem do głębokości 20 metrów. W naszej bazie kurs P1 jest znacznie rozszerzony w stosunku do minimum programowego. Jest to najbogatszy programowo kurs P1 na rynku.

Nasi nurkowie oprócz zwykłych nurkowań przechodzą także obszerny program ratownictwa. Każdy nasz nurek, nawet P1 ma już takie umiejętności jak Rescue Diver.

Realizacja: Inter Concept